Aby móc oglądać tę stronę w pełnym zakresie, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.

Kolekcja AP Pigment – tapety flizelinowe do malowania dla najbardziej wymagających
 

AP Pigment – tapety flizelinowe do malowania dla najbardziej wymagających

Tapety na flizelinie do malowania to nowoczesne rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacji mieszkań, biur, sklepów i pomieszczeń użyteczności publicznej. AP Pigment to kolekcja z technicznie zaawansowanych materiałów wysokiej jakości o inspirujących wzorach, które można wykorzystać w pomieszczeniach o różnych stylach. Struktury przeznaczone do malowania oraz innowacyjne powłoki pozwalają na wykreowanie zachwycających efektów kolorystycznych oraz 3D i inspirują do kreatywnego projektowania nieprzeciętnych wnętrz.

Wszystkie tapety zostały wyprodukowane w Niemczech i mają wysoką jakość, producent gwarantuje zgodność koloru z paletą RAL, można je układać bez czekania, aż tapeta nasiąknie klejem. Można je całkowicie usunąć na sucho. Materiał, z którego zostały wykonane tapety, odznacza się wysoką jakością, wytrzymałością i stabilnością, przepuszcza parę wodną i jest trudnopalny. Oddychający, przyjazny dla skóry materiał w połączeniu z odpowiednią farbą zapewnia właściwy klimat w pomieszczeniu.

Kolekcja Pigment została podzielona na 12 grup tapet wykonanych z różnych materiałów i w różnych wzorach, na których można zastosować liczne techniki malarskie.

 

COLOUR TEC
ColourTec to nowość wśród tapet do malowania. Wielokrotnie wyróżnione tapety po pomalowaniu zapewniają fantastyczne efekty. Na paskach i wzorach tych tapet zastosowano efekt lotosu, dzięki czemu są one nienasiąkliwe. Odpowiednie lazury perlą się na nich, a pozostający, niewielki nadmiar farby tworzy ciekawe efekty vintage. Pozostałe części tapety dobrze przyjmują lazurę. Efekt vintage można jeszcze zwiększyć, odpowiednio powtarzając malowanie.

MULTI COLOUR
Tapeta efektów specjalnych Wyraźne, głębokie struktury mają różne powierzchnie i w różnym stopniu absorbują farbę, co daje niepowtarzalne efekty. Ponadto czarne kontury po pomalowaniu lazurą mienią się różnymi kolorami.

CLASSIC / farba kryjąca
Paski, tafta, skóra, wzory roślinne – Classic oferuje bogaty wybór ciekawych wzorów i struktur. Po specjalnie przygotowanej flizelinie można łatwo malować i jest ona przeznaczona do farb kryjących. W zależności od zastosowanej farby oraz oczekiwanego efektu czasami wystarczy jednokrotne malowanie.

CLASSIC / lazura
Classic Lasur zachwyca mieniącymi się kolorami. Tapety zostały specjalnie przygotowane do malowania lazurą, można je także malować farbami kryjącymi. Otwarta, nasiąkliwa flizelina bardzo dobrze absorbuje lazurę, natomiast wzory nie są tak chłonne, dzięki temu tworzą się ciekawe kontrasty, które perfekcyjnie uwypuklają efekt lazury.

LONGLIFE
Longlife nadaje pomieszczeniom posmak luksusu. Jest to możliwe dzięki technicznie zaawansowanej powierzchni, która po położeniu odpowiedniej farby czyni tapetę nie tylko piękną, ale niezwykle wytrzymałą i odporną na uszkodzenia. Longlife przeznaczona jest do pomieszczeń narażonych na intensywne użytkowanie, jak hotele, klatki schodowe lub korytarze.

QUARZIT
Aby uzyskać atrakcyjne trójwymiarowe efekty tej kolekcji, szczególnie stabilne podłoże z flizeliny pokryto dokładnie granulatem lub - zgodnie z Feng Shui - prawdziwym piaskiem kwarcowym. Wynik: subtelny efekt 3D, powierzchnia przyjemna w dotyku i mieniące się kolory przy świetle padającym z boku. Dostępne są duże, średnie i drobne ziarna piasku.

ECO
Wszystkie tapety marki Architects Paper spełniają wysokie standardy środowiskowe. Nie zawierają włókna szklanego, rozpuszczalników, formaldehydów oraz metali ciężkich. Tapeta flizelinowa Eco idzie krok dalej. Nie zawiera PCV oraz zmiękczaczy, nie tracąc przy tym nic na jakości.

FRISE / farba kryjąca
Kolumny, meandry i kwiaty akantu – wzory tej bogato zdobionej i szerokiej tapety flizelinowej do wykonywania lamperii i fryzów, znalazły inspiracje w antyku i baroku. Graficzne wzory nadają ekstrawaganckiego wyrazu pomieszczeniom urządzonym w stylu nowoczesnym. Tapety Frise przeznaczone są do oszczędnego malowania farbami kryjącymi oraz lazurą.

FRISE / lazura
Frise Lasur zachwyca mieniącymi się kolorami. Tapety zostały specjalnie przygotowane do malowania lazurą, można je także malować farbami kryjącymi. Otwarta, nasiąkliwa flizelina bardzo dobrze absorbuje lazurę, natomiast wzory nie są tak chłonne, dzięki temu tworzą się ciekawe kontrasty, które perfekcyjnie uwypuklają efekt lazury.

5th WALL
Tapetowanie sufitów jest łatwe. Do tapetowania sufitów zaprojektowano specjalne tapety flizelinowe z drobnymi strukturami, tapety te są wstępnie pomalowane. Są one szerokie na 75 cm, co jest optymalną i wygodną szerokością do tapetowania sufitów. Tapety są odporne na działanie światła, można je położyć bez widocznych połączeń, także tapetując w niewygodnej pozycji, ponad głową.
Optymalne do kładzenia na sufitach, świetne również na ściany.

POWER VLIES
Gładkie tapety flizelinowe do malowania farbami dostępne są w dwóch grubościach 130g i 150g, przeznaczone są przede wszystkim do szybkiego malowania dużych powierzchni, zapewniając równomierne absorbowanie farby.
Do starych i nowych, pękających ścian przeznaczona  jest szczególnie mocna i elastyczna gładka tapeta flizelinowa o grubości 160g - AP Stretch 160.  Można nią zatuszować pęknięcia do 30 mm. To dziesięć razy więcej niż normalne tapety flizelinowe. Po pomalowaniu tapety odpowiednią farbą brzydki tynk można przemienić w estetyczne wykończenie ściany.

STONEPLEX P
Kolekcja Stoneplex P z wyjątkową, trójwymiarową strukturą fali, głęboką nawet na 6 mm pozostawia w cieniu zwykłe tapety. Panele wytwarzane są ręcznie i mają szerokość 100 cm. Ponadto tapety wyglądają jak panele dźwiękochłonne.


Tutaj znajdziecie Państwo wskazówki, jak układać tapety z różnych materiałów.

 

 

Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Colour Tec 1 AP Pigment 1, Architects Paper
Colour Tec
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Colour Tec 2 AP Pigment 2, Architects Paper
Colour Tec
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Multi Colour 1 AP Pigment 3, Architects Paper
Multi Colour
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Multi Colour 2 AP Pigment 4, Architects Paper
Multi Colour
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Classic 1 AP Pigment 5, Architects Paper
Classic
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Classic 2 AP Pigment 6, Architects Paper
Classic
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Classic 3AP Pigment 7, Architects Paper
Classic
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Classic 4AP Pigment 8, Architects Paper
Classic
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Longlife 1 AP Pigment 9, Architects Paper
Longlife
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Longlife 2AP Pigment 10, Architects Paper
Longlife
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Quarzit 1 AP Pigment 11, Architects Paper
Quarzit
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Quarzit 2 AP Pigment 12, Architects Paper
Quarzit
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji ECO 1 AP Pigment 13, Architects Paper
ECO
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji ECO 2 AP Pigment 14, Architects Paper
ECO
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Frise 1 AP Pigment 15, Architects Paper
Frise
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Frise 2 AP Pigment 16, Architects Paper
Frise
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Frise 3 AP Pigment 17, Architects Paper
Frise
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji 5thWall AP Pigment 18, Architects Paper
5thWall
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Power Vlies AP Pigment 19, Architects Paper
Power Vlies
Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji Stoneplex P AP Pigment 20, Architects Paper
Stoneplex P

Jak powstała kolekcja AP Pigment

Jaka flizelina jest najlepsza do malowania po drugiej stronie? Jak zachowuje się lazura na różnych powierzchniach? Czy można pokryć tapetę piaskiem kwarcowym? Te i wiele innych pytań postawił sobie zespół składający się z ekspertów z różnych dziedzin podczas pracy nad kolekcją AP Pigment. W skład zespołu weszli pracownicy działu badań i rozwoju, designu, jakości, produkcji, tapet obiektowych, sprzedaży i eksportu, a także specjaliści z firm wykonawczych. Podczas szeroko zakrojonych badań wielokrotnie analizowaliśmy poszczególne produkty, poddawaliśmy je ocenie osób odpowiedzialnych za przetargi, wykonawców i dostawców, zmienialiśmy i pytaliśmy, sprawdzaliśmy możliwości, jedne pomysły porzucaliśmy, nad innymi pracowaliśmy dalej, następnie poddaliśmy produkty certyfikacji, opatentowaliśmy je, aby wreszcie znalazły się na liniach produkcyjnych. Żaden z elementów kolekcji AP Pigment nie jest dziełem przypadku.

Instrukcje techniczne
Tutaj znajdziecie Państwo informacje, jak układać i malować tapety AP Pigment.

Układanie i instrukcje techniczne do AP Pigment


AIT Trend 2014
25 AIT Trendscouts badają najnowsze trendy w wykończeniu wnętrz na targach Heimtextil. W tym roku tapety AP Pigment marki Architects Paper zdobyły nagrodę AIT Trend 2014.