Aby móc oglądać tę stronę w pełnym zakresie, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.

Lars Contzen FOUR –  wyraziste połączenie sztuki i designu
 

Lars Contzen FOUR – wyraziste połączenie sztuki i designu

Czwarta kolekcja tapet artysty i designera Larsa Contzena charakteryzuje się bogactwem wzorów i artyzmem, a jednocześnie jest bardzo przytulna.

Wierny swemu credo „Art, straight from the heart“ Lars Contzen zaprojektował nowe wzory w sposób jednoznacznie identyfikowalny z jego osobą. Inspirację czerpał z przyrody, techniki oraz świata cyfrowego. Różnorodne wzory kolekcji „Lars Contzen Four“ częściowo rysowane były ręcznie, a częściowo powstały w skomplikowanym procesie wspomaganym komputerowo. Wyraźne wzory graficzne 3D oraz wzory roślinne sprawią, że własne ściany staną się imponującą scenografią.

Wzory fascynują swym bogactwem, żywymi lecz harmonijnymi kolorami, które wypełniają wnętrza pozytywną energią i wdziękiem. Od intrygujących kontrastów w intensywnych barwach, aż po delikatne, pastelowe połączenia - przesłanie Larsa Contzena w kwestii sztuki jest jednoznaczne.

Połączenie sztuki i designu jest wyraźnym zaproszeniem do indywidualnego mieszania stylów w dekorowaniu pomieszczeń. Meble vintage, klasyki designu czy minimalistyczne sześciany w roli fotela zaprezentują się świetnie na tle bogatych wzorów tej kolekcji, które pobudzają wyobraźnię do projektowania niepowtarzalnych i kreatywnych wnętrz.

Lars Contzen od ponad 15 lat opracowuje innowacyjne projekty dla wielu znanych firm i wielokrotnie dowiódł, jak wiele kolorów i emocji ma w sobie niemiecki design. Marka „Lars Contzen“ oznacza innowacyjność, autentyczność oraz sztukę na wysokim poziomie, w której wyczuwa się, że pochodzi prosto z serca.


Tematy kolekcji

Dotspath
Ta kolekcja jest zakręcona. Kropki rozpościerają się na ścianie jak delikatne ogniwa łańcucha i łączą się w łuki i pętle, przypominając trochę film science fiction. Ciepłe kolory, jak fiolet i złoty żółty sprawiają, że te eleganckie wzory stają się miękkie w odbiorze i mają w sobie szlachetny blask.

Dynacombs
Kto powiedział, że każdy naukowiec jest nerdem? Bardzo stylowa tapeta - na delikatnej strukturze lnu niby przypadkiem rzucone zostały kształty komórek i plastra miodu. To wzornictwo jest mocno zróżnicowane kolorystycznie, wyraźny jagodowy połączono z intensywną pomarańczą.

Flower Drawings
Kwiaty w subtelnej szarości wyglądają jakby je ktoś namalował na ścianie delikatną kreską. Jako uzupełnienie przygotowano tapety jednokolorowe w mocnym kolorze petrol, takie połączenie pozwala na wykreowanie spokojnych i naturalnych wnętrz i zachęca do samodzielnych zabaw ze sztuką.

Flowing Grids
Trójwymiarowe siatki przenikają się i wyglądają, jakby szybowały w powietrzu, jak delikatne zasłony w cyfrowym świecie po drugiej stronie lustra, do tego neonowe kolory: róż i żółty. Tych tapet naprawdę nie da się nie zauważyć.

Friendly Plants
Liście w locie, które w pierwszym momencie przypominają stado ptaków, przyjemna kolorystyka w przejrzystej szarości i mocnej, ciepłej czerwieni - te tapety pozwolą stworzyć przytulne i rozmarzone wnętrza, jak domek dla lalek.

Misfit Diamonds
Luksus do samodzielnego budowania. Diamenty z wielu warstw papieru w nowoczesnych, pastelowych tonacjach. W stylu glamour nie wszystkie elementy muszą być perfekcyjne. Najważniejsza jest tutaj wystarczająca doza odwagi, by wykreować nastrojowe wnętrze.

Origami
Szerokie łuki i graficzny wzór przywodzą na myśl tradycyjną japońską sztukę składania papieru, łącząc w wyrafinowany sposób tradycję i nowoczesność.
 Wyraźne kształty w świeżym, jasnozielonym kolorze mają w sobie inspirującą siłę i doskonale nadają się do gabinetów.

Rising Fluid
Czy deszcz może padać w górę? Miękkie, długie kształty na tle błękitu wyglądają jak krople spływające po oknie, tylko że w odwrotnym kierunku. Fantastyczny akcent do pomieszczeń w stylu retro z nutką nowoczesności. A do tego longue music, pełne odprężenie....

Urbanavista
Design dla indywidualistów. Niesamowite, wielkoformatowe wzory 3D, całkowicie w cyfrowym stylu lat 90-tych tworzą interesujące tło. Urbanavista pasuje idealnie do minimalistycznych wnętrz, gdzie ta wyrazista tapeta w nowoczesnej szarości połączonej z kolorem petrol oraz limonkowymi akcentami zagra główną rolę.    

 

Kolekcja Lars Contzen FOUR
Marka:
livingwalls
Materiał:
flizelina
Termin dostępności:
2016
Zawartość:
53 tapet

 

Downloads:
Informacje prasowe Lars Contzen FOUR

Okładka kolekcji tapet "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia "Rising Fluid" z tapetami z kolekcji  "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia Detail "Rising Fluid" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia "UrbanaVista" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia Detail "UrbanaVista" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia "Dotspath" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia Detail "Dotspath" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia "Friendly Plants" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia Detail "Friendly Plants" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia "Flowing Grids" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia Detail "Flowing Grids" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia "Misfit Diamonds" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia Detail "Misfit Diamonds" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia "Dynacombs" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia Detail "Dynacombs" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia "Flower Drawings" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia Detail "Flower Drawings" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia "Origami" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création
Zdjęcia pomieszczenia Detail "Origami" z tapetami z kolekcji "Lars Contzen FOUR" A.S. Création