Aby móc oglądać tę stronę w pełnym zakresie, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.

Historyczne zdjęcie z druku - karty wzorów z 1977 r.

HISTORIA

 
2022
2022 - Nowy członek zarządu ds. marketingu i sprzedaży

Tim Herder został powołany na nowego członka zarządu ds. marketingu i sprzedaży w firmie A.S. Création Tapeten AG od 1 maja 2022 roku. Składamy serdeczne gratulacje. Przez siedem lat był odpowiedzialny za działalność międzynarodową firmy A.S. Création Tapeten AG jako kierownik działu eksportu.

2022 - Zmiana w Zarządzie

Daniel Barth, dyrektor generalny A.S. Création Tapeten AG od 19 listopada 2018 r., odpowiedzialny za strategię, sprzedaż i marketing, opuścił firmę 28 lutego 2022 r. Pan Krämer obejmie stanowisko dyrektora generalnego oraz szefa sprzedaży i marketingu. Zdjęcie: od lewej Maik Krämer, dalej Antonios Suskas.

2021 - Nowy Przewodniczący Rady Nadzorczej

Podczas tegorocznego cyfrowego Walnego Zgromadzenia A.S. Création Tapeten AG, które odbyło się 6 maja 2021 roku, wybrano nową Radę Nadzorczą. Od teraz witamy również serdecznie naszego nowego Przewodniczącego Rady Nadzorczej, Pana Jörna Kämpera.

2020 – Zmiana w zarządzie

Roland Bantel, który od 1 kwietnia 2015 r. był członkiem zarządu firmy A.S. Création Tapeten AG odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing, opuszcza firmę dnia 31 marca 2020. Przewodniczący zarządu Daniel Barth przejmie resort sprzedaży i marketingu. Zdjęcie: od lewej strony: Maik Krämer, Antonios Suskas, Daniel Barth

2020
2019 - Nowy przewodniczący rady nadzorczej

Pan Jürgen Schneider, Przewodniczący Rady Nadzorczej, żegna się ze wszystkimi pracownikami i akcjonariuszami na dorocznym walnym zgromadzeniu w 2019 roku. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość i teraz witamy pana Jochena Müllera jako nowego Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

2019 - Metropolitan Stories

Na targach tekstyliów domowych 2019 zostaje zaprezentowana nowa kampania i kolekcja „Metropolitan Stories”. Sześć europejskich metropolii – każda niepowtarzalna. Sześć charakterystycznych rynków – każdy posiada własną, indywidualną twarz. Wszystkie łączy ekskluzywny styl, gustowny design oraz nowoczesna i autentyczna nonszalancja w stosunku do życia i mieszkania.

2018 - Nowy prezes zarządu

Zarząd powiększył się o jednego dodatkowego członka wraz z naszym nowym prezesem Zarządu. Od 19 listopada serdecznie witamy pana Daniela Bartha w zespole A.S. Création.

2018 - Designdschungel 2

Po sukcesie pierwszej kolekcji Designdschungel blogerka Laura Noltemeyer dokłada drugą kolekcję tapet. Mozaiki, geometryczne wzory i tapety w stylu boho, w stylizacji czerni, bieli, złota, srebra i miedzi oraz miękkich tonacjach miętowo-różanych nadają kolekcji osobistego stylu i niepowtarzalnej swobodnej elegancji.

2018 - German Brand Award '18

Kampania „A.S. Création Neue Bude 2.0” otrzymuje nagrodę German Brand Award 2018 w kategorii „Interior & Living”

2018 - Nowe logo

Na walnym zgromadzeniu 2018 roku zostaje zaprezentowane nowe logo firmy A.S. Création Tapeten AG.

2018 - walls by patel

Wyraziste obrazy na ścianę odgrywają teraz główną rolę na ścianie. Designerzy Kathrin i Mark Patel z „walls by Patel“ chcą stworzyć powierzchnię do prezentacji druków cyfrowych o wyjątkowo wysokiej jakości. Ponad 200 wzorów sprawia niemalże trójwymiarowy efekt i fascynuje ich niesamowitym oddziaływaniem.

2018 - Profitex

Uwaga fachowcy-rzemieślnicy: nowa marka „PROFITEX“ firmy A.S. Création będzie oferować w przyszłości kompleksowe usługi dla fachowców-rzemieślników w postaci pakietu „nie martw się o nic”. Czekają na Was między innymi obszerne szkolenia oraz certyfikacje, a także wsparcie w zakresie sprzedaży i doradztwa. Udział w tym programie przewidziano wyłącznie dla zakładów będących lojalnymi klientami PROFITEX.

2018 - Neue Bude 2.0

A.S. Création rozpoczęła rok kampanią „Nowa chata 2.0” („Neue Bude 2.0“) i zachwyciła spotami telewizyjnymi, plakatami reklamowymi itp. Wraz z bohaterami Tibo, Marie, Carlosem i Klarą możesz teraz rozpocząć Twój Projekt ściana 2018 i zanurzyć się w kreatywny i różnorodny świat tapet. Tapeta to moda. Tapeta to design. I oczywiście o najlepszej, trwałej jakości. Wyprodukowano w Niemczech przez A.S Création.

2017 - Heimtextil 2017 spotyka się z AP Diners

Na stoisku marki Architechts Paper w stylu „amerykańskich kolacji” („Amercian Diners“) na targach Heimtextil 2017 A.S. Création ponownie zaprezentowała różne możliwości w zakresie techniki reprodukcyjnej oraz tapet. Jurorzy nagrody German Brand Award 2017 nominowali prezentację wysokiej jakości marki Architects Paper na targach Heimtextil 2017 w kategorii „doskonałość w zakresie strategii marki, zarządzania i tworzenia” („Excellence in Brand Strategy, Management and Creation“).

2017 - Designbook2019

Wspólnie ze studiem Baan A.S. Création tworzy książkę „DESIGNBOOK2019“ zawierającą wizje trendów stanowiących podstawę i oparcie dla wszystkich, którzy zajmują się „modą na ścianie“ i są odpowiedzialni za asortyment. Jurorzy nagrody German Brand Award 2017 nominowali "DESIGNBOOK2019" w kategorii „doskonałość w brandingu” („Industry Excellence in Branding“).

2017 - Licencja marki Mac Stopa

Odnoszący sukcesy polski designer i architekt Mac Stopa stworzył wspólnie z A.S. Création swoją pierwszą kolekcję tapet „Harmonia w ruchu by Mac Stopa” („Harmony in Motion by Mac Stopa“) udowadniając, że geometria nie musi być nudna.

2017 - Designdschungel autorstwa Laury N. Licencja marki

Na targach Heimtextil 2017 Laura Noltemeyer, prowadząca blog dotyczący designu, mody i stylu życia, zaprezentowała swoją pierwszą kolekcję tapet „Designdschungel by Laura N.“, którą zrealizowała wspólnie z A.S. Création.

2016 - Zmiana tapety (Tapetenwechsel)

Razem z „Tapetenwechsel“ wspólnie ze studentami kierunku Design i Sztuka na uniwersytecie w Wuppertalu powstaje według zupełnie nowej koncepcji pierwsza edycja poradnika i książki do nauki fundacji A.S. Création Tapetenstiftung dla malarzy/malarek, lakierników, projektantów/-ek specjalizujących się w marketingu wizualnym oraz dekoratorów wnętrz.

2016 - Akademia Tworzenia Tapet (TapetenAkademie)

Stworzona przez A.S. Création Akademia Tworzenia Tapet rozpoczyna swoją działalność pierwszym kursem Izby Przemysłowo-Handlowej, który zostanie zakończony egzaminem certyfikującym na "specjalistycznego doradcę ds. tapet (Izby Przemysłowo-Handlowej)” oferując możliwość dokształcania się w ramach ekskluzywnych kursów certyfikujących oraz uzyskania odpowiednich kwalifikacji.

2016 - Nagroda German Design Award dla Metropolis by MICHALSKY LIVING

Znanej marce wnętrzarskiej niemieckiej gwiazdy designu Michaela Michalsky’ego - MICHALSKY LIVING - przyznano nagrodę German Design Award za stworzoną we współpracy z A.S. Création kolekcję tapet „METROPOLIS“.

2016 - Blog praktykantów

Praktykanci dla praktykantów – pomysł na blog dla praktykantów powstał w ramach projektu marketingowego studentów handlu trzeciego roku. Blog ten ma być platformą dla wszystkich zainteresowanych uczniów i uczennic oraz przedstawiać możliwości szkolenia oferowane przez A.S. Création. Wpisy na blogu opisują codzienną pracę praktykantów i mają na celu przedstawić zalety kształcenia.

2016 - Aplikacja TBS

Chcemy zaoferować naszym partnerom handlowym najlepszą możliwą obsługę podczas doradzania w sprawie naszych produktów i w tym celu utworzyliśmy aplikację „TBS by A.S Création“.

2016 - Nowe stoisko dla Architects Paper

Cyfrowe usługi najwyższej jakości w podwójnym opakowaniu. Na tegorocznym Heimtextil, największych na świecie targach tekstyliów domowych we Frankfurcie, oraz na targach Farbe w Monachium zespół kreatywny A.S. wykonał wierną oryginałowi reprodukcję hali 32 budynku wystawienniczego z Gummersbach i w ten sposób pokazał, że technika reprodukcji i odpowiednie tapety sprawiają, że wszystko jest możliwe.

2015 - Nowe stoisko targowe dla marki Architects Paper

Na targach Heimtextil we Frankfurcie marka Architects Paper zaprezentuje się w nowej odsłonie i w eksponowanym miejscu (hala 3.1| stoisko D92). Znajdą się tam najciekawsze produkty, jak panele akustyczne, tapety z nadrukami cyfrowymi Volkswagena oraz tapety do malowania Pigment.

2015 - Magnetic Acoustic Pads AP

Nowe panele akustyczne mają za zadanie absorbować dźwięki. Panele w kształcie rombów można łatwo umieścić na tapetach MAGNETIC z kolekcji "AP 1000 - Design by Porsche Design Studio", mogą one posłużyć do wyciszenia pomieszczeń bez konieczności wykonywania prac remontowych.

2015 - Nagroda AIT na targach Heimtextil

Już po raz szósty trzydziestu trendsetterów magazynu AIT bada najnowsze trendy na targach Heimtextil. Kolekcja „MOVE YOUR WALLS“ otrzymała nominację do nagrody. Architects Paper otrzymał nagrodę AIT za swoje tapety z wbudowanymi diodami LED.

2015 - Nowości w panelu dystrybutorów

Nowy panel klienta zapewnia szybką i optymalną obsługę. Teraz można kontrolować własne zamówienia oraz przeglądać kolekcje online.

2015 - Volkswagen

Z nostalgią i absolutnie trendy: Architects Paper prezentuje tapety drukowane w technice cyfrowej z historycznymi motywami Volkswagena, jak klasyki tej marki, Garbus oraz Bus.

2015 - Kompaktowe wzorniki

Sprytne, kompaktowe i wygodne w użyciu: na rynek wchodzą nowe, poręczne wzorniki tapet. Wzorniki tapet o wymiarach 27 cm x 25 cm ułatwiają transportowanie oraz korzystanie ze wzorników, zapewniając dokładną prezentację tapet pomimo zmniejszonego formatu.

2014 - Ekspozytor na tapety

Nowy ekspozytor w kształcie wieży firmy A.S. Création umożliwia prezentację produktów na małej powierzchni w atrakcyjny sposób.

2014 - DEKORA NATUR

W materiale promocyjnym szóstej edycji niezwykle popularnych tapet „Dekora Natur“ przed kamerą wystąpili praktykanci A.S. Création. Dla tej popularnej kolekcji opracowano również nową, ciekawą koncepcję sprzedaży

2014 - Na licencji Aisslingera

Sławny projektant form przemysłowych oraz wnętrz Werner Aisslinger we współpracy z A.S. Création wykreował swoje pierwsze tapety. Ich premiera odbyła się w hotelu butikowym 25hours Bikini Berlin, który również został zaprojektowany przez Aisslingera.

2014 - pop.up Panel magnetic

Tablice korkowe odchodzą w przeszłość. Szampański, srebrny, złoty, miedziany i czarny - panele można łączyć na różne sposoby i w prosty sposób zamontować na ścianie.

2014 - Na licencji Djooz

Na rynek wchodzi pierwsza wspólna kolekcja tapet holenderskiej marki lifestylowej oraz A.S. Création pod nazwą "DJOOZ".

2014 - 40-rocznica działalności

Dzień rodzinny z A.S. Création: A.S. Création świętuje ze swoimi pracownikami i ich rodzinami 40 rocznicę działalności w Gummersbach/ Derschlag.

2014 - Mobile Shopping Tool

A.S. A.S. Création wprowadza nowe narzędzie do sprzedaży mobilnej, które umożliwia różnym sprzedawcom oferowanie tapet klientom końcowym. Sprzedawca wybiera asortyment i podaje ceny, resztę przejmuje A.S. Création.

2014 - NAF NAF

Lutèce prezentuje pierwszą kolekcję tapet, która powstała dzięki inspiracji modą prêt-à-porter marki NAF NAF.

2014 - Koncept modułowy Just Brands marki livingwalls

Concept stores marki livingwalls odniosły już sukces, teraz ich oferta została rozszerzona o szereg innowacyjnych i modułowych rozwiązań. W centrum znajduje się nowy moduł JUST BRANDS, opracowany specjalnie dla sklepów interaktywnych, który umożliwia prezentację poszczególnych tapet z różnych kolekcji, do których można podpiąć kody QR.

2014 - Specjalna prezentacja kolekcji RAFFI

Designerska Kolekcja RAFFI opracowana w październiku ubiegłego roku miała swoją specjalną prezentację na stoisku A.S. Création, gdzie przedstawiono koncepcję sklepów przeznaczonych dla tej marki, a także inne grupy produktów, jak dywany, materiały i maty wejściowe, które tworzą spójną całość.

2014 - AP Pigment

Heimtextil - premiera kolekcji AP-Pigment na targach Heimtextil 2014. Innowacyjne flizelinowe tapety do malowania zostały zaprezentowane na specjalnym stoisku o powierzchni 40 m2. Prezentacje zastosowań i wzory produktów o wyrafinowanych kolorach przyciągnęły rzesze zwiedzających oraz przedstawicieli prasy fachowej. AP-Pigment zwycięzcą: międzynarodowy magazyn fachowy AIT uznał serię COLORTEC za innowację targów Heimtextil 2014.

2013 - pop.up Panel

Nowość na rynku: „pop.up Panel“ umożliwia szybką zmianę każdego pomieszczenia. Samoprzylepne panele można zastosować na ścianie, drzwiach lub meblach.

2013 - Licencja marki RAFFI

Maarten Vrolijk przedstawia pierwszą serię tapet pod marką RAFFI zaprojektowaną we współpracy z A.S. Création. Oprócz tapet oferta obejmuje również materiały o wzornictwie pełnym przepychu.

2013 - Licencja marki MICHALSKY LIVING

Na rynek wchodzi kolekcja tapet METROPOLIS stworzona przez niemieckiego projektanta mody Michaela Michalsky'ego.

2013 - Zmiana akcji z okaziciela na imienne

Dnia 29 lipca dokonano zmiany akcji A.S. Création z akcji na okaziciela na akcje imienne. Od tej chwili akcje A.S. Création posiadają numer identyfikujący papiery wartościowe DE000A1TNN5 oraz skrót giełdowy „ACWN“.

2013 - Nowy zarząd działu produkcji i logistyki

Antonios Suskas od dnia 1 kwietnia pełni funkcję Członka Zarządu, jest odpowiedzialny za produkcję i logistykę w A.S. Création Tapeten AG..

Bild: v. l. n. r.: Antonios Suskas, Jörn Kämper, Maik-Holger Krämer

2013 - Nowa strona internetowa w ośmiu językach

Startuje nowa, całkowicie zmieniona strona internetowa www.as-creation.de, która teraz dostępna jest w ośmiu językach. Nowoczesny design zachęca do zapoznania się z kolekcjami tapet oraz informacjami o firmie.

2013 - Kolekcja tapet VERSACE

Na targach tekstyliów domowych Heimtextil we Frankfurcie firma A.S. Création prezentuje nowy kamień milowy: pierwszą kolekcję tapet VERSACE.

2012 - Tür 2.0

Czasy nudnych drzwi minęły. Koncepcja Tür 2.0 to świeże pomysły do zastosowania na monotonnych płaszczyznach drzwi. Oferta obejmuje 30 wyrazistych motywów w fotorealistycznej jakości – od ciężkich drzwi dębowych aż po drzwi do sejfu.

2012 - livingwalls Wallpaper Store Cologne

Od 21 czerwca 2012 roku właściciel i dyrektor zarządzający firmy, Mike Eichmüller, prezentuje ponad 5000 aktualnych wzorów tapet w swoim salonie livingwalls Wallpaper Store Cologne. Koncepcja salonu wystawowego A.S. Création realizowana jest przez firmę Eichmüller w lokalizacji przy ul. Pfeilstraße w Kolonii na powierzchni ok. 90 m2.

2012 - AP 1000 – design by Porsche Design Studio

Innowacyjne, precyzyjne, ponadczasowe: pierwsze projekty tapet stworzone przez Porsche-Design Studio stanowią wyjątkową sygnaturę w kolekcji AP 1000 serii Architects Paper.

2012 - LED Wallpaper - Ingo Maurer by Architects Paper

W ramach kolekcji Architects Paper powstała we współpracy z Ingo Maurerem tapeta LED, dzięki której na ścianie pojawia się nowoczesna aranżacja świetlna. Jury Rady Wzornictwa wyróżniło tę całkowicie nową koncepcję okładziny ściennej nagrodą Interior Innovation Award 2012. W marcu 2012 roku w programie Galileo, magazynie naukowym niemieckiej stacji telewizyjnej ProSieben prowadzonym przez Aiman Abdallah i Stefana Gödde, przedstawiono tapety serii LED Wallpaper – Ingo Maurer by Architects Paper.

2011 - Koncepcja sklepu

W swojej siedzibie w Gummersbach firma A.S. Création otworzyła sklep firmowy livingwalls przedstawiając nowatorską koncepcję sprzedaży tapet w handlu specjalistycznym. Tapeta stanowi tutaj produkt wyrażający modę i styl życia. Odpowiednio do tego rozwiązania stworzony został katalog tapet i stylu, w którym koncepcja prezentacji zdjęć przypomina raczej sesję zdjęciową do magazynu mody damskiej.

2011 - Nowy wizerunek na targach

Na targach tekstyliów domowych Heimtextil we Frankfurcie firma A.S. Création prezentuje swoje całkowicie nowe stanowisko targowe. We współpracy z Fuggerhaus i Lutece przedstawiono tam wszystkie najnowsze trendy w zakresie tapetowania i materiałów dekoracyjnych.

2011 - Sklep z tapetami jako aplikacja mobilna

A.S. Création prezentuje pierwszą aplikację na urządzenia mobilne skierowaną do odbiorców końcowych. Oferuje ona informacje o najnowszych trendach w aranżacji i wystroju wnętrz.

2011 - Uruchomienie kolejnej maszyny do druku cyfrowego

Po tym, jak rok wcześniej kolekcja XXLwallpaper, wytwarzana w oparciu o technologię druku cyfrowego i oferująca całkowicie nowy indywidualny pomysł aranżacji ścian, spotkała się ze znakomitym odbiorem wśród klientów, zdecydowano się na uruchomienie kolejnej maszyny do druku cyfrowego w zakładzie w Bomig.

2011 - Jette Joop

A.S. Création prezentuje pierwszą kolekcję tapet projektantki Jette Joop.

2010 - Licencja Brigitte

Pod marką licencyjną największego i najpopularniejszego magazynu dla pań BRIGITTE firma A.S. Création stworzyła wysokiej jakości kolekcję, której grupą docelową są przede wszystkim znające trendy w modzie i interesujące się tkaninami kobiety.

2010 - Tapetenbestellshop 2.0

A.S. Création prezentuje pierwszą kompletną aktualizację oprogramowania internetowego sklepu z tapetami (ekrany dotykowe). Wersja 2.0 oferuje wiele innowacji w porównaniu z pierwszą wersją platformy. Obsługa systemu stała się znacznie łatwiejsza dla użytkowników.

2010 - Druk cyfrowy

Nowe wymiary, nowe perspektywy: ograniczenia związane z metodą tradycyjnego druku tapet odchodzą do lamusa. Wszystkie pomysły, których nie można było przedstawić za pomocą tradycyjnych technologii, jak sitodruk i wklęsłodruk, można teraz zrealizować za pomocą druku cyfrowego. Z okazji wdrożenia nowej technologii druku cyfrowego firma A.S. Création wprowadziła do oferty 120 motywów umożliwiających spektakularne rozwiązania przestrzenne.

2010 - tapetenshop 2.0

Modernizacja koncepcji internetowego sklepu z tapetami; przyjaźniejszy dla użytkownika wygląd i konfiguracja. Prezentacja tapet na widoku pełnego ekranu, aby lepiej zaprezentować szczegóły wzoru. Ponadto uproszczenie procesu składania zamówienia i rozszerzenie możliwości zapłaty. Nowością jest marka XXLwallpaper z wielkoformatowymi motywami. Klient może dokonać wyboru spośród istniejących motywów lub wczytać własne motywy i zobaczyć ich wizualizację.

2010 - Daniel Hechter

We współpracy z marką Daniel Hechter firma A.S. Création zaprojektowała ekskluzywną kolekcję charakteryzującą się prostotą i modnymi odcieniami. Dzięki kombinacji jasnych i ciemnych barw każde pomieszczenie uzyska nowoczesny i przyjemny wystrój.

2010
2009 - System zamówień tapet

Firma A.S. Création stworzyła innowacyjne narzędzie sprzedaży dla handlu: pierwszy intuicyjny system zamówień tapet, atrakcyjny moduł udzielania porad dla punktów sprzedaży (point of sale) z dużym monitorem obsługi i najnowocześniejszymi funkcjami ekranu dotykowego w roli głównej. Tutaj sprzedawca może wspólnie z klientem wybrać odpowiednią dla niego tapetę spośród 2500 wzorów, a następnie zaprezentować ją w formie wizualizacji w dowolnie wybranym stylu aranżacji mieszkania.

2008 - Marka Architects Paper

Marka Architects Paper otwiera nowy zakres oferty firmy A.S. Création. Realizowane są tutaj innowacyjne, ekskluzywne pomysły na aranżację ścian skierowane głównie do architektów, architektów wnętrz, dekoratorów, stylistów oraz kreatywnych osób zajmujących się aranżacją i planowaniem wnętrz. Przeważająca część kolekcji wytwarzana jest w oparciu o złożone technologie specjalistyczne. Produkty z serii Architects Paper umożliwiają kreowanie całkowicie nowych koncepcji i klimatu pomieszczeń.

2008 - Współpraca z Hadi Tehrani

Nowa marka „ARCHITECTS PAPER” to pierwsza kolekcja dla architektów firmy A.S. Création. Tę ekskluzywną kolekcję tapet flizelinowych stworzył HADI TEHERANI, który jako jeden z najbardziej znanych niemieckich architektów po raz pierwszy zaprojektował kolekcję tapet z odpowiednio dobranych materiałów i elementów aranżacji ścian (moduł ścianki działowej Shadow).

2008 - Kolekcja tapet SCHÖNER WOHNEN (MIESZKAJ ŁADNIEJ)

We współpracy z wydawnictwem Gruner + Jahr firma A.S Création stworzyła pierwszą kolekcję tapet SCHÖNER WOHNEN. SCHÖNER WOHNEN jest od wielu lat wiodącym czasopismem dekoratorskim w Niemczech, dzięki czemu firma A.S. Création mogła zintegrować atrakcyjną nową markę z własnym portfolio marek.

2008 - Założenie spółki joint venture OOO A.S. & Palitra

A.S. Création i Kof Palitra – wiodący producent tapet w Rosji – zakładają spółkę joint venture OOO A.S. & Palitra. Jej zadaniem jest produkcja w Rosji wysokiej jakości tapet na rynek Europy Wschodniej

2008 - Przejęcie firm sprzedaży hurtowej tapet

A.S Création nabywa większość akcji w spółkach MCF Investissement SA i SCE SA – dwóch wiodących firmach sprzedaży hurtowej tapet we Francji. Tym samym spółka wzmacnia swoją własną pozycję na francuskim rynku tapet.

2007 - Uruchomienie sklepu internetowego tapetenshop.de

Uruchomienie pierwszej platformy internetowej przez A.S. Création w sierpniu 2007 roku. Oprócz szerokiej oferty produktów i usług umożliwia ona odbiorcom końcowym bezpośrednie zamówienie online tapet A.S. poprzez naszych przedstawicieli handlowych. Platforma wyposażona jest także w wyszukiwarkę Tapetenexplorer – jedną z najobszerniejszych wyszukiwarek tapet online na świecie, internetowy salon wystawowy oraz poradnik stylu przy wyborze tapet.

2007 - Zen – modułowa kolekcja designerska

ZEN to luksusowa kolekcja tapet flizelinowych z ekskluzywną kolorystyką. Innowacyjne rozwiązanie: dzięki koncepcji modułowej wszystkie tapety można ze sobą łączyć i dzięki różnym przesunięciom wzoru tworzyć dowolne kombinacje na ścianie. W ten sposób powstają różnorodne kompozycje ścienne o niepowtarzalnym, indywidualnym i bardzo ekskluzywnym wyglądzie.

2007 - A.S. Création prezentuje kolekcję LARS CONTZEN

Artysta Lars Contzen stworzył specjalnie dla A.S. Création swoją pierwszą kolekcję tapet, której motywy i barwy wyrażają wyjątkową radość życia. Lars Contzen, urodzony w 1970 roku, mieszka i pracuje w Hanau niedaleko Frankfurtu. Artysta projektuje tutaj tapety, podłogi, meble, koncepcje aranżacji sklepów i pomieszczeń dla klientów z całego świata. Salon wystawowy „Conzentrade Showroom” w pobliżu Frankfurtu prezentuje cały świat projektów Contzen.

2006 - Najlepsza obsługa dostaw

Po raz drugi firma A.S. Création otrzymuje od czytelników czasopisma branżowego EURODECOR nagrodę za najlepszą obsługę dostaw w branży tekstyliów domowych w 2005 roku.

2006 - Licencja marki ESPRIT home

Z okazji targów tekstyliów domowych Heimtextil 2006 we Frankfurcie firma A.S. Création prezentuje pierwszą kolekcję tapet ESPRIT home. Składa się ona z czterech kategorii mieszkaniowych: Ethnik Mix, Home Spa, Vitalized i Grassland.

2006 - Nowa strona internetowa

Strona internetowa firmy ma od stycznia nowy wygląd i została wzbogacona o wiele nowych funkcji. Przykładowo w „Przewodniku tapetowym” można określić swój własny styl aranżacji mieszkania, albo ustanawiać rekordy w tapetowaniu w pierwszej platformowej grze online w branży tapetowej – Andy Rolle.

2005 - Przewodnik po stylach tapet

We współpracy z Radą Wzornictwa z Frankfurtu firma A.S. Création opracowuje przewodnik po stylach tapet – instrument umożliwiający odbiorcom końcowym łatwy i szybki wybór indywidualnej, pasującej do własnego gustu tapety z szerokiego asortymentu A.S. Création w oparciu o prostą analizę swojego stylu w aranżacji mieszkania.

2005 - Kampania reklamowa tapet flizelinowych Meistervlies

Tapety flizelinowe zyskują na popularności. Dlatego firma A.S. Création zorganizowała kampanię reklamową skierowaną do odbiorców końcowych: MEISTERVLIES – Tapezieren in Bestzeit (Rekordowo szybkie tapetowanie). Billboardy i plakaty prezentujące wyjątkowe motywy reklamują łatwy i szybki sposób kładzenia tapet MEISTERVLIES.

2005 - Targi Farbe w Kolonii

Po raz pierwszy na targach Farbe w Kolonii, imprezie specjalistycznej dla branży malarskiej, firma A.S. Création prezentuje kolekcję MEISTERVLIES – Tapezieren in Bestzeit. Zgodnie z hasłem przewodnim zorganizowano tutaj pierwsze mistrzostwa świata w tapetowaniu prowadzone przez prezentera telewizyjnego Ulli Potofski. Efektem była zaskakująca szybkość tapetowania i ekstrawaganckie pomysły aranżacyjne. Pokaz po raz kolejny potwierdził, że kolekcja MEISTERVLIES to rekordowo szybkie tapetowanie.

2005 - Dostawca roku

Już w pierwszym roku współpracy market budowlany TOOM przyznał firmie A.S. Création Tapeten AG nagrodę dla NAJLEPSZEGO DOSTAWCY 2005 za „znakomite osiągnięcia”. 12/2005

2004 - Nowa wspólna reklama VDT (Niemieckiego Związku Przemysłu Tapetowego)

Uruchomienie przez VDT nowej, szeroko zakrojonej kampanii reklamowej dotyczącej tapet: spoty kinowe i reklama city light z przesłaniem: „Dzięki tapecie ściany stają się domem”.

2004 - Moda na retro

Swoją kolekcją RETRO VISION A.S. Création świętuje powrót stylu lat 70-tych na ścianach. Duży pakiet dla odbiorców końcowych z banerami, pocztówkami itp. Retro Vision cieszy się także zainteresowaniem środowiska mediów: m.in. wyposażenie planów telewizyjnych dla DSDS (RTL) i stylowa aranżacja modnych barów.

2004 - Przejęcie firm sprzedaży hurtowej tapet

Przejęcie trzech firm sprzedaży hurtowej: we Francji (P.P.S.E. i Edirama) oraz w Holandii (Wandvisie). P.P.S.E. SA i Edirama SA zmieniają nazwę na A.S. Création (France) SA, a Wandvisie na A.S. Création (NL) B.V.

2003 - Zwiększenie zdolności produkcyjnej w Wiehl-Bomig

Ponowne zwiększenie zdolności produkcyjnej w Wiehl-Bomig poprzez uruchomienie maszyny do sitodruku i wklęsłodruku w 10 kolorach.

2003 - Dział Materiałów Dekoracyjnych

Stworzenie programu restrukturyzacji w zakresie materiałów dekoracyjnych

2002 - Testymonial Senty Berger

A.S. Création uruchamia nową kampanię skierowaną do odbiorców końcowych z testymonialem Senty Berger. Celem jest reklama trzeciej kolekcji marki livingwalls.

2001 - Sponsor premium klubu 1. FC Köln

A.S. Création umieszcza wielkopowierzchniowe reklamy banerowe w klubie 1. FC Köln

2001 - Przejęcie przedsiębiorstwa hurtu tekstyliów FUGGERHAUS

1 września spółka A.S. Création przejmuje prawa do nazwy i prowadzenie działalności przedsiębiorstwa o bogatej tradycji FUGGERHAUS rozbudowując tym samym swoją pozycję na rynku w zakresie materiałów dekoracyjnych.

2001 - Rick Mulligan

Aranżacja wnętrz ze znanym projektantem Rickiem Mulliganem w stacji ZDF w programie „Volle Kanne Susanne”

2001 - livingwalls

Wiosną zostaje przedstawiona nowa nowoczesna marka livingwalls przeznaczona na środkowy i wyższy segment rynku.

2000 - Eksplorator tapet

Na stronie www.as-creation.de po raz pierwszy pojawia się tak zwany eksplorator tapet, za pomocą którego odbiorca końcowy może wybrać preferowane artykuły z różnych kolekcji.

2000 - Przeprowadzka Indes Wohntextil GmbH

Spółka-córka Indes Wohntextil GmbH przenosi się z Lemgo do Gummersbach-Derschlag.

2000 - Reklama telewizyjna skierowana do odbiorców końcowych

Reklama telewizyjna z Sentą Berger w stacjach ARD, ZDF i Pro7

2000 - Fundacja A.S. Création Tapetenstiftung

Jürgen Schneider zakłada fundację A.S. Création Tapetenstiftung.

2000
1999 - Zwiększenie zdolności produkcyjnej

Zwiększenie zdolności produkcyjnej w Wiehl-Bomig o ok. 50%

1999 - Pożar

Pożar magazynu wyrobów gotowych w Gummersbach-Derschlag

1998 - Wejście na giełdę

Przekształcenie w spółkę akcyjną i wejście na giełdę

1998 - Senta Berger & Rosi Mittermaier

Reklama skierowana do odbiorców końcowych w Niemczech (radio i plakaty) z Sentą Berger i Rosi Mittermaier

1998 - Przejęcie firmy Borges

Przejęcie konkurenta – firmy Borges (asset deal)

1998 - Kryzys finansowy

Kryzys finansowy w Rosji

1997 - Przejęcie przedsiębiorstwa sprzedaży hurtowej tekstyliów Indes Wohntextil

Przejęcie przedsiębiorstwa sprzedaży hurtowej tekstyliów Indes Wohntextil i założenie spółki-córki A.S. Création (UK) Ltd.

1996 - Druga lokalizacja

Uruchomienie drugiego zakładu w Wiehl-Bomig

1996 - Luigi Colani

Luigi Colani projektuje tapety dla A.S. Création

1994 - Początek budowy nowej fabryki

Rozpoczęcie budowy nowej fabryki w Wiehl-Bomig

1993 - Karl Lagerfeld

A.S. Création prezentuje kolekcję tapet projektu Karla Lagerfeld.

1991 - Pierwsze działania kooperacyjne w Europie Wschodniej

Dzięki politycznym i gospodarczym przemianom w Europie Wschodniej podejmowane są pierwsze działania kooperacyjne

1990 - Wykup menedżerski

Wykup menedżerski przez F.-J. Schneider i 3i Deutschland

1990 - Zjednoczenie Niemiec

Zjednoczenie Niemiec otwiera większy rynek dla całej branży.

1990
1987 - Wzrost liczby pracowników

Liczba pracowników wzrasta do 280.

1984 - Eksport

Uruchomienie eksportu bezpośredniego

1983 - Budowa magazynu wysokiego składowania

Szerokość i zakres asortymentu osiąga nowe rozmiary, które w 1983 roku doprowadzają do budowy magazynu wysokiego składowania oferującego 3600 miejsc magazynowych.

1983 - Targi tekstyliów domowych Heimtextil

Wzięcie udziału po raz pierwszy w targach tekstyliów domowych Heimtextil we Frankfurcie.

1983 - Pierwsze stanowisko pracy z komputerem

Pierwsze stanowisko pracy z komputerem

1982 - „New Look“

W 1982 roku ogromną popularnością cieszy się seria „weiße Welle”, przede wszystkim dzięki eleganckiej kolekcji „New Look” autorstwa Elsbeth Kupferoth.

1980
1975 - Wklęsłodruk

Uruchomienie pierwszej maszyny do druku wklęsłego

1974 - Założenie firmy

Założenie przedsiębiorstwa A.S. Création zatrudniającego 4 osoby

1974