Aby móc oglądać tę stronę w pełnym zakresie, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.

Wnętrze z tapetą klasyczną z kolekcji „ARTist” marki A.S. Création.
 

ARTist

Wzornictwo jest wszechobecne i ma ogromny wpływ na codzienne życie. Różnorodne wzory i wpływy wciąż inspirują nowe motywy i pomysły. Wzornictwo jest niekończącym się źródłem, opiera się na najbardziej niezwykłych inspiracjach, które prowadzą do najbardziej kreatywnych rezultatów. Poniżej przedstawiamy siedmiu ARTystów, którzy mają różnorodne koncepcje sztuki oraz realizują swoje pomysły i pasje w oparciu o najbardziej sprzeczne doświadczenia. Poznaj różne interpretacje miejsc, kwestii kulturowych i politycznych oraz innych ważnych dla społeczeństwa tematów w przedstawionych poniżej impresjach.


Leemo

LEEMO zostało założone w 2015 r. w hanzeatyckim mieście Hamburgu przez projektantkę i artystkę Djahedę Richers. Marka ta powstała z myślą o eksperymentowaniu z kształtami i kolorami. Stanowi fantazyjny hołd dla połączenia świata analogowego i cyfrowego, grafiki i sztuki. Charakter jej dzieł jest zabawny, emocjonalny, a jednocześnie dojrzały i abstrakcyjny, co stanowi wyjątkowo spójne połączenie najróżniejszych cech. Jej inspiracje mają źródło w amerykańskiej muzyce, skandynawskim wzornictwie, literaturze niemieckiej i współczesnych wydarzeniach europejskich, ale także w ruchu wzmocnienia pozycji kobiet. Jej proces twórczy polega na kwestionowaniu delikatnej równowagi między przypadkiem a zamiarem.

Lundberg

Cechą charakterystyczną Bo Lundberga są wyraziste kolory uzupełnione efektownymi elementami graficznymi oraz odrobiną abstrakcji. Wykorzystuje różne możliwości projektowania wizualnego, aby wyrazić nastroje i charakter znanych miast i wizerunków marek. Stylistycznie prace tworzą wrażenie chłodnego retro inspirowanego różnymi miejscami i rzeczami, z którymi Lundberg spotyka się na co dzień. Styl ten jest uzupełniony dosadnymi kolorami, takimi jak mocny pomarańczowy i różowy, w połączeniu z wyjątkową prostotą i innymi efektownymi elementami graficznymi. W ten sposób powstaje kreatywny, kolorowy efekt całości w stylu retro.

Haase

Andrea Haase, która studiowała projektowanie wnętrz, uwielbia różnorodność sztuki, dlatego jej motywy są ręcznie malowane, tworzone cyfrowo, fotografowane lub mieszane z różnymi mediami. Do innych pasji artystki należą stare ilustracje, książki botaniczne lub starodawne magazyny, które również znajdują odzwierciedlenie w jej pracach i są często wykorzystywane w jej sztuce. Jej wzory są kwieciste, fantazyjne, tworzone w uroczym stylu dworkowym. Oprócz motywów z wycinkami z gazet w stylu vintage, dzieła Haase często zawierają motywy tropikalnej dżungli lub elementy zwierzęce w stonowanych kolorach, takich jak zielony, niebieski, różowy lub beżowy.  Jej ulubionym gatunkiem stały się murale dekoracyjne i wielkoformatowe.

Kubistika

Mieszkający w Berlinie artysta Kubistika by Boris Draschoff określa swoje dzieła mianem nowoczesnego kubizmu, ponieważ wykorzystuje głównie geometryczne kształty w połączeniu z naturalnymi elementami. Podąża przy tym za dosłownym tłumaczeniem greckiego słowa „kalejdoskop”, które oznacza coś w rodzaju „obserwacji pięknych form” oraz sprowadza różne motywy do ich zasadniczych elementów. Przede wszystkim naturalne motywy, takie jak liście, rośliny, słońce i księżyc przedstawione są w minimalistyczny i uproszczony sposób. Optyczna redukcja i restrukturyzacja treści pomaga artyście wydobyć to, co najważniejsze. W ten sposób powstają zgeometryzowane wersje znanych fotografii i słynnych obrazów.

Ziegenhorn

Sabrina Ziegenhorn już od dziecka pasjonowała się sztuką. Jej dzieła to mieszanka rysunku analogowego i mediów cyfrowych. Poza tym eksperymentuje z barwami, kształtami i kontrastami. Dzięki dynamicznemu i eksperymentalnemu podejściu powstają niezwykłe i niepowtarzalne kreacje uzupełnione różnymi elementami. Najczęściej wybiera zabawne motywy zwierzęce i przyrodnicze, które zwykle zaczyna tworzyć od ręcznego rysowania, a następnie poddaje obróbce cyfrowej.

Strigel

Tradycyjna fotografia, akwarele, techniki obróbki cyfrowej, typografia i ilustracja to cechy charakterystyczne stylu Moniki Strigel. Jej dzieła poruszają tematy takie jak tęsknota za dalekim światem, żądza wędrówek i pozytywne nastawienie do życia. Jej szczegółowe rysunki zwierząt świadczą także o humorze, optymizmie, a przede wszystkim o jej miłości do przyrody, flory i fauny. Ogólnie rzecz biorąc, jej projekty odzwierciedlają różnorodne nastroje, które wynikają z różnych podróży artystki. Dlatego w pracach Strigel można odkryć inspirujące motywy zarówno ze Skandynawii, jak i z Ameryki Południowej. Strigel pracuje przy użyciu wszelkiego rodzaju farb i pędzli, rysuje piórem i tuszem, fotografuje przyrodę i botanikę oraz łączy wpływy abstrakcyjne i geometryczne.

Atelier 47

Projekty kategorii Atelier 47 marki A.S. Création wynikają z wieloletniego doświadczenia w branży tapet i powiązanego z nim wyczucia trendów. Dzięki kreatywności oraz wielowarstwowym światom obrazów składających się z motywów miejskich i naturalnych, a także z geometrycznych kształtów, powstają ekstrawaganckie, przyciągające wzrok elementy. Niezwykłe motywy stanowią imponujący dowód kreatywności i umiejętności międzynarodowych projektantów. Dzieła te w najbardziej indywidualny sposób interpretują współczesność XXI w., która jest pełna różnych motywów.

 


Kolekcja ARTist
Marka: Livingwalls
Dostępność: 2026
Materiał: różne rodzaje flizeliny
Zawartość: 7 obszarów tematycznych/projektantów łącznie z 138 motywami
Wyjątkowe cechy: trudnopalne, dobra odporność na światło, zmywalne, przyjazne dla środowiska, możliwość zdjęcia całkowicie na sucho

 

Informacje prasowe "ARTist"

 

Wgląd w kolekcję "ARTist"

- Zobacz kolekcję online

 

Zdjęcia pomieszczenia z tapetami z kolekcji ARTist