Aby móc oglądać tę stronę w pełnym zakresie, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.

Showroom designera Larsa Contzena / wystawa designerskich mebli

LARS CONTZEN

 

Lars Contzen

„Wierzę w siłę i przyszłość graficznych powierzchni."

Lars Contzen, artysta z wykształcenia, projektuje tapety, podłogi, meble, aranżacje sklepów i pomieszczeń dla klientów na całym świecie. Twierdzi on, że „wzory są wyrazem usposobienia“, a u tego, pochodzącego z Frankfurtu, artysty jest ono wyjątkowo pozytywne, gdyż wzory na jego tapetach tryskają optymizmem. Bardzo designerskie kompozycje graficzne są charakterystyczne dla Larsa Contzena. Paleta kolorów jego kolekcji jest młoda, świeża i wyrazista. Jego znakiem rozpoznawczym jest wzór „Le Pop“, futurystyczny twór o kształcie przypominającym kwiat, odmieniany w różnych perspektywach i wielkościach wnosi aurę miejskiego clubbingu do pomieszczeń.

W 2006 r. Lars Contzen zaprojektował swoją pierwszą kolekcję tapet dla A.S. Création. Najpierw powstały wzory, nie były one dedykowane konkretnym materiałom. Następnie we współpracy ze specjalistami z A.S. Création zostały one przeniesione na odpowiednie materiały, wytłoczone w procesie produkcyjnym, i tak stały się tapetami.

Contzen 4
Czwarta kolekcja tapet artysty i designera Larsa Contzena charakteryzuje się bogactwem wzorów i artyzmem, a jednocześnie jest bardzo przytulna. Wierny swemu credo „Art, straight from the heart“ Lars Contzen zaprojektował nowe wzory w sposób jednoznacznie identyfikowalny z jego osobą. Inspirację czerpał z przyrody, techniki oraz świata cyfrowego. Różnorodne wzory kolekcji „Lars Contzen Four“ częściowo rysowane były ręcznie, a częściowo powstały w skomplikowanym procesie wspomaganym komputerowo. Wyraźne wzory graficzne 3D oraz wzory roślinne sprawią, że własne ściany staną się imponującą scenografią.

Contzen Martrics
Lars Contzen wielokrotnie już zaskakiwał niesamowitymi projektami przeznaczonymi do nowoczesnych, wystylizowanych pomieszczeń. Tak jest też w przypadku nowej kolekcji „Martrics“, która zachwyca innowacyjnymi, graficznymi wzorami z flokiem w stylu pop-art. Wierny swojej zasadzie „Art straight from the heart“ projektant stworzył szeroką gamę niesamowitych wzorów, czasami dostrzegalnych dopiero po dłuższym zastanowieniu, ale dzięki którym powstają pomieszczenia wręcz niezwykłe.

 

Contzen 3
Trzecia kolekcja Larsa Contzena tryska radością życia, a ściany emanują energią. Tak różnorodny, jak nowoczesne życie, jest design tej kolekcji, w której graficzne kompozycje bazują na ornamentach kwiatowych. Ten skomplikowany język form oraz kolorystyka budują przesłanie pełne napięcia.

 

 

 

colourcourage®
„colourcourage®“ prezentuje systematyczną harmonię barw i zgodnie ze swą nazwą zachęca do odważnego korzystania z kolorów. Ten projekt rewolucjonizuje kolorystyczną koncepcję ścian. Kolekcja obejmuje 24 wyraziste i niezwykle wysmakowane odcienie, które stanowią moduły, gotowe do połączenia w kolorystyczne harmonijną całość. Za pomocą „colourcourage®“ można wykreować ogromne, graficzne wzory w pomieszczeniu, a każda ściana stanie się elementem tego wielkoformatowego wzoru.

 Contzen 2
Druga kolekcja obejmuje sześć młodych i lifestylowych wzorów - od ogromnych okręgów, subtelnych linii i rombów, poprzez ornamenty barokowe, aż po wzory ze świata nowoczesnych bajek. Paleta kolorów odzwierciedla całe spektrum nowoczesnych i popartowych barw i emanuje niezwykle pozytywną energią.

 

 

 

   

Contzen Papers
Contzen Papers to kolekcja tapet papierowych, w której znajdziemy wzory młodzieńcze, „na luzie“, do których przyzwyczaił nas Lars Contzen.

 

 

 

Contzen 1
Kompozycje graficzne pierwszej kolekcji Larsa Contzena obejmują bogaty wybór: od futurystycznych form o kształcie przypominającym kwiat oraz linearnych kompozycji przywodzących na myśl kulturę azjatycką, poprzez fantastyczny świat roślinny, aż po wzory z delikatnych linii.