Aby móc oglądać tę stronę w pełnym zakresie, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.

Trzy zdjęcia pomieszczeń z tapetami z kolekcji Metropolis by Michalsky Living

MICHALSKY

 

METROPOLIS by MICHALSKY LIVING

„Lubię tapety – poprawiają nastrój i sprawiają, że wnętrze staje się ładniejsze“, mówi znany berliński designer Michael Michalsky, we wrześniu 2013 r. na rynek wejdzie jego pierwsza kolekcja tapet METROPOLIS by MICHALSKY LIVING.

W ubiegłym roku marka MICHALSKY LIVING z sukcesem wprowadziła na rynek kolekcję sof, teraz oferta została rozszerzona o tapety, które Michael Michalsky zaprojektował we współpracy A.S. Création.

„Lubię tapety. Sprawiają one, że całe pomieszczenie staje się ładniejsze. Ładny mebel jest tylko samotnym bohaterem. Ładna tapeta poprawia atmosferę w pomieszczeniu i może je zmienić. Poza tym tapet można dotykać. Jeśli mają ciekawą strukturę lub zostały wykonane z niezwykłego materiału, z przyjemnością głaszczę po nich dłonią. Tapety sprawiają, że mieszkanie staje się bardziej przytulne“ – tak Michael Michalsky sformułował cel, jaki przyświecał mu podczas projektowania swojej pierwszej kolekcji tapet, która we wrześniu 2013 r. znajdzie się w sprzedaży.

Kolekcja tapet na flizelinie MICHALSKY LIVING powstała dzięki współpracy Michaela Michalsky'ego z A.S. Création. Podobnie jak kolekcja sof, która w ubiegłym roku odniosła sukces rynkowy, także tapety pozostają w kręgu tematu „Metropolis“ i noszą nazwy miast, jak Palm Springs, Hongkong, Las Vegas, Londyn, Berlin oraz Honolulu. Wzory oraz kolorystyka są charakterystyczne dla MICHALSKY Design: czyste i idealnie proste reprezentują styl miejski o wielu różnych twarzach – ponadczasowy i wytrawny. Stefan Gauger, Dyrektor Marketingu w A.S. Création powiedział: „Cieszymy się, że wspólnie z Michaelem Michalsky'm możemy przedstawić arcyciekawy projekt. MICHALSKY przynosi świeżość i idealnie uzupełnia naszą paletę produktów".

Kolekcja MICHALSKY LIVING obejmuje prawie sześćdziesiąt wariantów tapet i jest podzielona na serie: wzory graficzne, paski, wzory roślinne oraz tapety jednokolorowe/struktury, dzięki którym każde pomieszczenie zmieni wygląd. Styl nadają przede wszystkim wyraźne, graficzne wzory, które odważnie grają ciemnymi kolorami, jak brąz czy antracyt, oraz szlachetnymi niuansami szarości i wyraźnymi kontrastami czerni i bieli.
Oprócz wzorów graficznych i pasków jest jeszcze wzór z palmami inspirowany latami siedemdziesiątymi oraz wzory kwiatowe i tapety jednokolorowe z mikrostrukturą. Paleta kolorów zaczyna się od wielu odcieni bieli poprzez nasycony róż, limonkę i lawendę, aż po brązy i szarości.

Do sesji fotograficznej, która pokazuje Michaela Michalsky'ego w towarzystwie dzieci w miejskiej scenerii, wybrał on szaro-fioletową tapetę z wzorem labiryntu z grupy „Berlin“. Inne zdjęcie pokazuje projektanta na tle czarno-biało-szarej tapety z graficznym wzorem w stylu retro z serii „Hongkong“. „Miejski styl, radość życia oraz komfortowy, nowoczesny styl życia to najważniejsze inspiracje mojej linii LIVING“, podkreślił Michael Michalsky.
„Kolekcja MICHALSKY LIVING już od dawna żyła we mnie jako moje wielkie marzenie. Jest to optymalne poszerzenie mojej kreatywnej pracy i idealne uzupełnienie kolekcji mody pod marką MICHALSKY“, stwierdził kreator. Jego pracownia projektowa „MICHALSKY designLab“ ma już swym koncie projekty wnętrz, np. dla hoteli Marriott.

Kolekcja tapet MICHALSKY LIVING znajdzie się w sprzedaży we wrześniu 2013 r. w sklepach z tapetami oraz w wybranych marketach budowlanych.

Michael Michalsky należy do najbardziej wpływowych kreatorów mody w Niemczech. Był głównym projektantem marki Levis oraz Globalnym Dyrektorem ds. Kreatywnych w Adidasie, a w 2006 r. założył własną markę „MICHALSKY“ w Berlinie.
Marka MICHALSKY to segment premium, z powodzeniem łączy styl klasyczny z wpływami streetwear. W efekcie powstają ubrania nacechowane
dyskretnym luksusem oraz atmosferą wielkiego miasta, przeznaczone dla klientów ciekawych świata, potrafiących docenić połączenie jakości, tradycji oraz aktualnych trendów.  W swoich kolekcjach Michael Michalsky wciąż na nowo porusza tematy społeczne i problemy naszej nowoczesnej rzeczywistości.
Michael Michalsky jest już uznanym kreatorem mody, teraz rozszerza swoje zainteresowania na inne dziedziny. W tym celu założył on w 2009 r. pracownię projektową „MICHALSKY designLab“, która zajmuje się projektowaniem produktów i wnętrz oraz corporate fashion. Klientami są znane firmy, jak sieć hoteli Marriott, Sony, MCM, Afri Cola i wiele innych.

 

Downloads:
- Zdjęcia wnętrz MICHALSKY

Kollektionsdeckel Metropolis by Michalsky Living
Raumbild 1 Tapetenkollektion Michalsky Living
Raumbild 2 Tapetenkollektion Michalsky Living
Raumbild 3 Tapetenkollektion Michalsky Living
Raumbild 4 Tapetenkollektion Michalsky Living
Raumbild 5 Tapetenkollektion Michalsky Living
Raumbild 6 Tapetenkollektion Michalsky Living