Aby móc oglądać tę stronę w pełnym zakresie, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.

METROPOLIS by MICHAEL MICHALKS, Tapety, A.S.Création, Marki licencyjne

MICHALSKY

 

Wywiad z Michaelem Michalsky'm

 

 

1) Skąd czerpie Pan inspiracje?

Moją inspiracją jest przede wszystkim muzyka, sztuka i kultura młodzieżowa. Lubię patrzeć, jak żyją ludzie w dużych miastach i jak kreują swoje otoczenie. Z tego czerpię moje pomysły na nowe projekty.

2) Dlaczego Michael Michalsky zainteresował się projektowaniem tapet?

Zdecydowanie powraca moda na tapety, a ja zawsze je lubiłem. Tkanina lub papier ze wzorem i kolorem przyklejona na ścianę sprawia, że pomieszczenie staje się przyjemniejsze i przytulniejsze. Atmosfera w pomieszczeniu zmienia się zasadniczo na bardziej przyjazną. Gołe, białe ściany normalnie wołają o upiększenie ich tapetami.

3) W jaki sposób tapety pasują do marki MICHALSKY?

Wszystkie produkty mojej serii MICHALSKY LIVING mają wspólny temat: „METROPOLIS“. Zarówno tapety, jak i dywany, sofy oraz zastawa stołowa. Generalnie chodzi o stworzenie wnętrza, w którym ludzie będą się dobrze czuć. Design spod znaku MICHALSKY jest jak klamra, która to wszystko spina.

4) Jakie tendencje i trendy dostrzega Pan obecnie w dekoracji wnętrz?

Jest przytulniej i przyjemniej. Rytm życia w ciągu ostatnich 10 lat znacznie przyspieszył za sprawą Facebooka, urządzeń mobilnych i mediów społecznościowych. Cięcia w filmach oraz serialach telewizyjnych są o wiele szybsze. Przeciwstawiamy się temu, szukając spokoju w domu i urządzając nasze mieszkania cieplej i przytulniej. Spowolnienie jest tu głównym hasłem. W przypadku tapet wyraża się to na przykład w dużych wzorach, blokach kolorystycznych lub elementach roślinnych ze strukturą. Graige oraz non-colours są także bardzo modne.

5) Co Pana inspirowało przy projektowaniu tapet?

Długo rozmawiałem z ekspertami z A.S. Création, dyskutowaliśmy aktualne trendy w tapetach. Rozmawialiśmy na przykład o tym, jakie materiały są teraz popularne. To połączyłem z kolorami i wzorami, których używam do projektowania mody, i które są aktualnie trendy.

6) Jaki jest Pana osobisty stosunek do tapet?

Uważam, że tapety są świetne. Nie tylko dlatego, że można na nie patrzeć i potrafią zmienić pomieszczenie, ale także dlatego, że można ich dotknąć. Lubię głaskać tapety o ciekawych strukturach.

7) Jak wygląda prywatna strefa Michaela Michalsky'ego?

Moje wnętrza są mieszanką stylów z różnych epok, ponieważ łączę ze sobą bardzo różne meble i sztukę. Zwłaszcza, że potrzebuję dużo miejsca na moją sztukę i książki, osobiście wolę styl non-colours. Poza tym tworzę atmosferę relaksu, mój dom jest moją twierdzą, można powiedzieć. Muzyka, wino i dobre jedzenie z przyjaciółmi. Albo po prostu poleżeć na sofie i poczytać książkę. To jest cudowne. Zwłaszcza, jeżeli żyje się w tak szybkim mieście jak Berlin.

8) Którą serię tapet lubi Pan najbardziej?

Moim faworytem jest seria Londyn, ale muszę przyznać, że decyzja nie jest łatwa. Wszystkie modele są świetne, inaczej bym ich nie zaprojektował ... (śmieje się). 

Portrait Michael Michalsky