Aby móc oglądać tę stronę w pełnym zakresie, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.

PORADNIK TAPET

 

Lamperia

Jeśli wzdłuż schodów planowana jest dekoracyjna lamperia, należy pamiętać o niektórych szczegółach!

Dla lepszego zilustrowania powierzchnie wymagające obróbki zaznaczono kolorem czerwonym.
Przygotowanie: Ze wzoru lamperii należy wyciąć kasetony i bordiury

Lamperia

 

1) Zaznaczyć dolny bieg bordiury wzdłuż schodów i przykleić wyciętą bordiurę. Powierzchnie przeznaczone na lamperię 2) i umieszczenie górnej bordiury 3) zaznaczyć odpowiednio do wymiarów schodów. Kasetony nie mogą być szersze niż stopnie schodów.

 
 

4) Na powierzchni zaznaczonej kolorem czerwonym przykleić tapetę ze wzorem pasującym do lamperii (nr artykułu 3108-11 GO).

 
 

5) Przygotowane kasetony nie mogą być szersze niż stopnie schodów. Jeśli kasetony są szersze, należy każdy z nich rozciąć pośrodku na dwie części. Obie połówki kasetonu przykleić zgodnie z każdym stopniem schodów wzdłuż widocznego jeszcze zaznaczenia 2) na pasie tapety 4) tak, aby szerokość kasetonu była identyczna z szerokością stopnia schodów.

 
 

 

 
 

Za pomocą noża segmentowego i szyny do odcinania krawędzi w miejscu nakładania się kasetonu dopasować połączenie stosując podwójne nacięcie.

 
 

Następnie usunąć nadmiary.

Narzędzia: szyna do odcinania krawędzi, nóż segmentowy lub nóż do tapet

 

Krótkie krawędzie nacięcia należy nałożyć na styk, a połączenie wygładzić porowatą rolką gumową.

 
 

Po wyschnięciu – na tapecie nie są już widoczne ciemniejsze miejsca spowodowane wilgotnym klejem – lamperię można wykończyć farbą w dowolny sposób.