Aby móc oglądać tę stronę w pełnym zakresie, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.

PORADNIK TAPET

 

Powierzchnie ścian

Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące tapetowania ścian.

Narzędzia: poziomica

 

Podobnie jak w przypadku sufitu także na ścianie należy zaznaczyć pionowy kierunek pierwszego pasa tapety za pomocą poziomicy, aby kolejne pasy także były przyklejone prosto.

 

Pierwszy pas tapety należy przyłożyć z nadmiarem przy suficie i przykleić zgodnie z zaznaczoną pionową linią. Tapetę wygładzić za pomocą porowatej rolki gumowej, usuwając pęcherzyki powietrza i fałdy.

Narzędzia: Przycinarka do tapet lub wałek z futra jagnięcego, ew. szczotka do kleju

 

W przypadku użycia przycinarki do tapet należy pamiętać, aby stosować wyłącznie kleje markowe przeznaczone do użycia w przycinarce posiadające oznakowanie „TG”. Zapewni to optymalne rozprowadzanie kleju i łatwe przeciąganie pasów tapety przez przycinarkę. Pasy tapety dokładnie nasączyć klejem i przykleić do ściany bez odczekania, aż tapeta nasiąknie klejem.

Narzędzia: porowata rolka gumowa

 

Na powierzchni ściany pasy tapety należy przyklejać na styk i wygładzić po obu stronach za pomocą porowatej rolki gumowej, usuwając pęcherzyki powietrza i fałdy.

 

Narzędzia: szpachla z tworzywa sztucznego, nóż segmentowy

 

Nadmiar tapety w narożniku między ścianą a sufitem oraz między ścianą a podłogą docisnąć szpachlą z tworzywa sztucznego i równo odciąć.